Друк
Новини КИЇВЕНЕРГО
П'ятниця, 06 квітня 2012

КИЇВЕНЕРГО розпочинає діагностику бітум-перлітових трубопроводів, у яких збігає термін експлуатації

КИЇВЕНЕРГО розпочинає діагностику бітум-перлітових трубопроводів, у яких збігає термін експлуатації

У ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» проводять діагностику 23 км тепломереж, прокладених за бітум-перлітовою технологією, у яких збігає 15-річний термін експлуатації.

Трубопроводи діагностуються тепловізійним методом. За результатами тепловізійної діагностики фахівці КИЇВЕНЕРГО отримають звіт із характеристикою виявлених проблем. Виявлені пошкодження будуть одразу ліквідовані.

Серед переваг тепловізійної діагностики – можливість завчасного виявлення ймовірних дефектів у тепломережах на ранній стадії їх виникнення. Цінність тепловізійної діагностики полягає також у тому, що вона проводиться на діючому обладнанні без відключень споживачів, не потребує підготовчих робіт та є достатньо мобільною і оперативною. Діагностика тепломереж проводитиметься сучасними промисловими тепловізорами з високою роздільною здатністю. Ці тепловізори призначені саме для діагностики такого типу обладнання.

«Тепломережі, прокладені за бітум-перлітовою технологією, прокладалися безканальним способом - тобто просто в ґрунті. Вони швидше піддаються корозії та зношуються. До того ж при пошкодженні такої труби відбувається швидке розмивання ґрунту. Тому вкрай важливо своєчасно виявити ймовірні тонкі місця на цих трубопроводах та задля безпеки киян оперативно їх ліквідувати ще до виникнення пошкодження», - поінформував генеральний директор ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Олександр Фоменко.

Також на сьогоднішній день проводяться консультації з фахівцями Інституту  електрозварювання ім. Є. О. ПАТОНА НАН України можливості використання КИЇВЕНЕРГО акустично-емісійного методу діагностики тепломереж. Суть цього методу полягає у виявленні деформації чи пошкодження трубопроводу на підставі аналізу акустичного шуму, отриманого відповідними звуковими датчиками.

Станом на 1 січня 2012 року, в Києві експлуатується 109,99 км трубопроводів, прокладених за бітум-перлітовою технологією. У 2011 році Компанія замінила 3,113 км таких трубопроводів, у 2012 році вже заплановано замінити 3,759 км.

 

 Попередня:  Кияни залишилися без артезіанської води через борги «Київводоканалу» за електроенергію
Наступна:   КИЇВЕНЕРГО відремонтує понад дві тисячі теплопунктів
  © ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», 2012