Друк
Новини Київенерго
П'ятниця, 03 квітня 2009

«Київенерго» обґрунтувала КМДА витрати на виробництво тепла

«Київенерго» обґрунтувала КМДА витрати на виробництво тепла

АК «Київенерго» подала до КМДА розрахунки економічно обґрунтованих планових витрат собівартості теплової енергії, які попередньо були узгоджені Державною інспекцією контролю за цінами. Відповідно до Постанови Кабміну №955 процедура затвердження тарифів в такий спосіб є постійною і прозорою. Подана «Київенерго» пропозиція та підтвердження її Державною інспекцією контролю за цінами є достатньою основою для формування в Києві економічно обґрунтованих тарифів на теплову енергію для всіх категорій споживачів.

«Надані розрахунки можуть стати основою для формування в Києві дійсно економічно обґрунтованих тарифів. Сподіваємося, що у можновладців достатньо мужності для затвердження тарифів на тому рівні, який відповідає реальним затратам на виробництво тепла. Нагадаю, що тарифи зразка 2008 року навіть не покривали вартості палива для виробництва тепла та були одними із найнижчих в Україні. Останній раз тарифи на теплову енергію для споживачів столиці підвищувались у лютому 2007 року. Затвердження КМДА тарифів на основі економічних розрахунків, підтверджених Державною інспекцією контролю за цінами, є запорукою того, що наступний опалювальний сезон не буде знаходитися під загрозою зриву через системні неплатежі», - заявив фінансовий директор АК «Київенерго» Михайло Уткін.

Нагадаємо, що Державна інспекція контролю за цінами офіційно підтвердила, що у собівартості виробництва теплової енергії АК «Київенерго», левину частку, близько 80%, посідає ціна за паливо. А саме - природний газ, який енергокомпанія сьогодні закуповує по 2570,70 грн. (з ПДВ) за 1 тис. куб та мазут по ціні 2500 грн. (з ПДВ) за тону. В останні 20% собівартості теплової енергії входить: безпосередньо виробництво теплової енергії, витрати на ремонт обладнання, сировина та холодна вода для технологічних потреб з водовідведенням; оплата праці, податки, виплати за кредитними зобов’язаннями та інше.

«Київенерго» запропонувала КМДА затвердити економічно обґрунтовані тарифи на основі розрахунків собівартості виробництва теплової енергії з урахуванням рентабельності енергокомпанії на рівні 12%. За законодавством, органи місцевої влади розраховують тариф для трьох категорій споживачів: житлових організацій, бюджетних організацій, інших споживачів.

«Встановлення тарифів на теплову енергію для всіх категорій споживачів – повноваження тільки органу місцевого самоврядування, який згідно законодавству, має два шляхи. Перший – ґрунтуватися на економічних розрахунках собівартості виробництва теплової енергії «Київенерго», які підтверджені Державною інспекцією з контролю за цінами, з урахуванням рентабельності енергокомпанії (до 12%). Інший – надати споживачам «соціальні» тарифи, які є нижче собівартості виробництва теплової енергії з урахуванням рівня рентабельності, але в обов’язковому порядку виділяти кошти із міського бюджету для компенсації «Київенерго» різниці між цими тарифами», - додає Михайло Уткін.

За розрахунками «Київенерго» для різних категорій споживачів економічно обґрунтована собівартість виробництва теплової енергії (без ПДВ) з урахуванням 12-відсоткової рентабельності енергокомпанії є такою:
- теплова енергія, що реалізується без використання теплових пунктів «Київенерго», якщо будинкові прилади обліку не належать підприємству або відсутні:
- для житлових організацій – 179,10 грн/Гкал;
- для бюджетних організацій – 428,63 грн/Гкал;
- для інших споживачів – 428,63 грн/Гкал;
- теплова енергія, що реалізується без використання теплових пунктів «Київенерго», якщо будинкові прилади обліку належать підприємству:
- для житлових організацій - 181,91 грн/Гкал;
- теплова енергія, що реалізується через теплові пункти «Київенерго», якщо будинкові прилади обліку не належать підприємству або відсутні:
- для житлових організацій - 211,88 грн/Гкал;
- для бюджетних організацій – 461,41 грн/Гкал;
- для інших споживачів – 461,41 грн/Гкал;
- теплова енергія, що реалізується через теплові пункти «Київенерго», якщо будинкові прилади обліку належать підприємству:
- для житлових організацій - 214,69 грн/Гкал.Попередня:  КМДА погасила частину боргу перед Київенерго в сумі 900 млн. грн.
Наступна:   Щодо пожежі на вул. Ладигіна1588-banner
paybanner
forum-consumers

Газета для споживачів

Календар новин

< Квітень 2009 >
П В С Ч П С Н
    1 2 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

  © АК "Київенерго", 2010