Друк
Воєнізована охорона Київенерго

Енергетична галузь завжди потребувала висококваліфікованих працівників. Тому підготовці, перепідготовці, навчанню іншим професіям та підвищенню кваліфікації в Компанії постійно приділяють велику увагу.

Протягом 60 років в Учбовому центрі Київенерго навчалося близько 100 тисяч осіб. Перелік спеціальностей досить великий - понад 100.

Усе велике колись починалося з малого. Історія Учбового центру - не виняток. Почалася вона 3 січня 1946 року, коли згідно з наказом № 1 керуючого районним управлінням енергетичного господарства "Київенерго" О.І.Клименка на виконання наказу Народного комісаріату електростанцій СРСР від 13.11.45 №227-а було створено Учбовий комбінат з підготовки та підвищення кваліфікації робітників та інженерно-технічних працівників.

Начальником Учбового комбінату було призначено Кравченка В.С.

Спочатку тут навчалися лише працівники підприємств Київської енергосистеми, але вже з 1947 року Учбовий комбінат залучав до навчання кадри багатьох енергетичних підприємств СРСР. Уже в 1950 році тут пройшли навчання та підвищили кваліфікацію 926 осіб.

За безпосередньою участю Учбового комбінату було організовано Київське професійно-технічне училище енергетиків (1953 р.),

Київський енергетичний технікум (1962 р.), енергетичний факультет Народного університету технічного прогресу (1962 р.).

Стрімке зростання енергетичної галузі, в тому числі й Київенерго, зумовило швидкий розвиток Учбового комбінату, здобуття авторитету в підготовці висококваліфікованих кадрів.

Майже 20 років Учбовий комбінат був у складі Київенергоремонту та виконував за рішенням Міненерго УРСР роль головного серед учбових центрів України.

У зв'язку із змінами у сфері економічного функціонування підприємств Учбовий комбінат 1991 року був перейменований на Учбовий центр з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів та підпорядкований ВЕО "Київенерго".

З 1995 року Учбовий центр є філіалом АК "Київенерго".

Директорами Учбового центру були: Кравченко В.С. (1946-1978), Диченко М.М. (1978-1985), Чулков Є.І. (1985-1991), Тищенко М.Б. (1991-2008). Нині Учбовий центр Київенерго очолює Клименко С.П.

Хотілося б згадати і таких працівників Учбового комбінату-Учбового центру, як Скотаренко С.Т., Підвисоцька Т.П., Вашуленко І.М., Гуріна В.П., Арістов А.І., Беляєв Є.Я., Тисленко М.В., Шелестова Є.В., Трохимець В.К., Борисова Т.М., Пасещенко Л.В., Годік А.В., Остапенко В.І.

Неоціненний внесок у справу підготовки фахівців енергетики внесли такі викладачі: Топал О.М., Волощук М.В., Гажаман В.І., Гордієнко В.Ф., Євменєв О.О., Заплотинський І.А., Закотін В.М., Костина Г.М., Сергеєв А.П., Фуголь Б.А., Тарадай В.І., Толочко В.А., Чепурний Б.О., Стеблян О.І.

Усі ці імена сьогодні - історія, відтворена в експонатах музею Київської енергосистеми, який, до речі, нещодавно отримав свою прописку саме в Учбовому центрі Київенерго. Ухвалене керівництвом Компанії рішення про створення музею Київської енергосистеми у складі Учбового центру буде потужним поштовхом розвитку навчального процесу, основними напрямами якого мають стати:

- розширення переліку енергетичних спеціальностей, з яких проводитиметься навчання;

- нарощення матеріально-технічної бази для проведення навчання з використанням обчислювальної техніки та спеціальних комп'ютерних програм;

- розширення навчальних площ Учбового центру та створення спеціальних класів.

Позначки: КомпаніяПопередня:  Воєнізована охорона Київенерго
Наступна:   База матеріально-технічного забезпечення Київенерго
  © ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», 2012