Друк
Енергосервіс КИЇВЕНЕРГО
Енергоналадка Київенерго

1988 - Структурна одиниця "Київенергоналадка" Виробничого енергетичного об'єднання "Київенерго";
1993 - підприємство "Київенергоналадка" ВЕО "Київенерго";
1995 - підприємство "Київенергоналадка" Державної акціонерної енергетичної компанії "Київенерго";
1998 - філіал "Енергоналадка Київенерго" АК "Київенерго".

Вони були біля джерел створення:
Бірюкович Олександр Євгенович - директор з 19.04.88 до 10.08.93;
Подгаєвський Вадим Віталійович - головний інженер з 26.04.88 до 22.02.92;
Герук Олександр Іванович - головний інженер з 28.02.92 до 07.09.93 - директор з 07.09.93 до
26.07.2010.
Чайковський Валентин Михайлович - головний інженер з 11.10.93 до 11.09.2000;
Панасюк Петро Васильович - головний інженер з 27.09.2000 до цього часу.

Структурна одиниця "Київенергоналадка" ВЕО "Київенерго" Міненерго УРСР була створена наказом Міненерго УРСР від 26.02.88 № 21 та наказом ВЕО "Київенерго" від 01.04.88 № 81 на базі апарату управління та виробничих служб ВЕО "Київенерго". Головним завданням створеної структури було комплексне обслуговування всіх енергетичних підприємств з питань експлуатації, налагодження та діагностики обладнання.

1932 року в Київенерго було створено групу релейного захисту та автоматики, а 1936 року група стала центральною службою релейного захисту. 1948 року у складі РЕУ "Київенерго" було створено виробничу службу ізоляції та захисту від перенапруг з високовольтною лабораторією. Після створення Київенергоналадки ВЕО "Київенерго" на базі двох служб було створено цех наладки та діагностики високовольтного обладнання.

1948 року з метою налагодження оптимальних режимів роботи котлотурбінного обладнання, впровадження автоматики на електростанціях РЕУ "Київенерго" було створено Центральну службу наладки і теплової автоматики. За 60 років своєї діяльності у складі Київенерго цей підрозділ пройшов славний трудовий шлях, який можна умовно виміряти 10-разовим зростанням набутого досвіду та виробничого потенціалу - адже за цей період потужність Київенерго зросла від 120 МВт до 1200 МВт. У 1988 р. служба увійшла до складу Київенергоналадки як цех наладки і випробувань котлотурбінного обладнання.

1954 року було створено службу металу і зварювання РЕУ "Київенерго", основним завданням якої було дослідження, випробування, діагностика металів енергообладнання, проведення комплексу науково-технічних робіт та наукового супроводження нових марок сталей енергетичного обладнання. Сьогодні це єдина в Україні служба, яка виконує роботи з оцінки залишкового ресурсу з тріщиностійкості та мікропошкоджень методом прецизійного зважування.

1960 року внаслідок нарощення енергетичних потужностей РЕУ "Київенерго" хімічну групу служби було виділено в окремий підрозділ - хімічну службу. Колективом хімічної служби на ТрДРЕС, ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 було впроваджено нейтрально-кисневі водні режими, які сприяли підвищенню надійності експлуатації обладнання електростанцій.

1964 року у складі Київенергоремонту було створено службу віброналадки та ремонту котлотурбінного обладнання. Цей підрозділ виконував роботи на металургійних комбінатах України, електростанціях Росії, Білорусії, Ірану, Узбекистану. У грудні 2005 р. служба увійшла до складу філіалу "Енергоналадка Київенерго".

1974 року було створено центральну науково-дослідну електротехнічну лабораторію РЕУ "Київенерго". Свою діяльність лабораторія розпочала зі створення методик діагностування технічного стану турбогенераторів та трансформаторів, проведення електромагнітних та теплових випробувань з визначенням їх стану та можливості допущення асинхронних режимів у процесі роботи потужних турбогенераторів. Роботи виконувалися спільно з інститутами Національних Академій наук України і Росії та регіональними організаціями ОРДРЕС.

1 квітня 1988 р. у складі Київенергоналадки ВЕО "Київенерго" було створено Спеціалізовану конструкторсько-технологічну службу. Основними напрямами діяльності служби з початку її заснування були розробка методів організації безпечного виконання робіт під наведеною напругою на електроустановках 35-750 кВ та впровадження автоматизації тепломеханічних процесів на об'єктах теплопостачання.

У січні 1976 року було створено центральну метрологічну службу ВЕО "Київенерго", основне ядро якої здебільшого становили фахівці з вимірювань служб релейного захисту та теплової автоматики підприємств ВЕО "Київенерго". 1988 року метрологічна служба увійшла до складу Київенергоналадки ВЕО "Київенерго".

У квітні 1989 р. на базі Київенергоналадки ВЕО "Київенерго" було створено службу охорони навколишнього середовища. Служба розробляє проекти нормативів викидів та екологічних паспортів для АК "Київенерго", а також інших підприємств України. З 1992 року Служба охорони навколишнього середовища стає головною організацією з питань реалізації природоохоронних технологій АК "Київенерго", а з 1996 року з питань контролю радіаційного, ртутного забруднення та організації і проведення демеркурувальних заходів Міненерго України.

Новітні технології, сучасне обладнання, висококваліфіковані фахівці – це зовсім не всі риси, що бездоганно характеризують Енергоналадку Київенерго, яка нині залишається сучасним підприємством із впровадження передових науково-технічних рішень в енергетиці.
Впродовж 20 років фахівці філіалу накопичують свої знання, досвід та успіхи з реалізації завдань енергопостачання та екології столиці, що є вагомим внеском у роботу Компанії.
Кількість фахівців з вищою освітою – 136 осіб, з неповною вищою – 46 осіб, робітників – 29 осіб.

Апарат управління

З листопада 2010 р. директором Енергоналадки працює Глушак Євген Миколайович. Технічну політику проводить головний інженер Панасюк Петро Васильович, теплоенергетик з великим досвідом роботи в системі Київенерго, а також кваліфіковані фахівці із стажем: заступник головного інженера Кулик Володимир Петрович, начальник виробничо-договірного відділу Зленко Тамара Василівна, голова профкому - Потєхіна Тамара Володимирівна.

Цех наладки і випробувань котлотурбінного обладнання

Першим начальником служби був випускник МЕУ Булавицький Ю.М. Із служби вийшли такі фахівці, як Немазаний П.О., Ільченко М.Г., Кисельов В.П., Вольський В.О. За шістдесятирічну історію пройдено шлях нарощення потужності системи Київенерго від 120 МВт до потужності 1200 МВт. У 1988 р. служба стала цехом наладки і випробувань котлотурбінного обладнання. Цех активно співпрацює з Інститутом газу АН України, Інститутом теплофізики, КПІ, Львів ОРДРЕС, ЦКТІ (м. Санкт-Петербург), ОРДРЕС (Москва) та іншими. На цей час під керівництвом Матюшина В.Я. успішно працюють такі фахівці: Бухаров В.В., Федоран В.Ф., Морозов С.Ф., Тодосієнко В.П., Сушко В.Д., Чугунний О.Є., Бобир Т.А. та інші.

Хімічна служба

При участі хімічної служби на ТрДРЕС, ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 були впроваджені нейтрально-кисневі водні режими, які сприяли підвищенню надійності експлуатації обладнання електростанцій.

Тривалий час службу очолювали Батальянець М.О., Соловйова Т.Д. та Буйновська Л.Г. Під їх керівництвом професійного зростання досягли: Попович А.І., Кошпормак Л.Ф., Антоненко З.М., Ярошовець А.Ю.У 1985 році хімслужбу очолив к.х.н. Ставицький В.В. та Кобзаренко М.М.- хімік-теплоенергетик з досвідом роботи в енергосистемах України, який до цього часу очолює хімслужбу та виховав нову плеяду фахівців-хіміків.

Про історію хімічної служби можна дізнатися зі статті Людмили Рєзанцевої в газеті "Київенерго сьогодні" №136.

Централізована служба контролю металу

Першим керівником служби був Голянський С.Ц. Служба брала участь у створенні служб металів і зварювання Міненерго УРСР, здійснила підготовку та навчання понад 90% персоналу цих служб. Сьогодні це єдина в Україні служба, що виконує роботи з оцінки залишкового ресурсу тріщиностійкості та мікропошкодженості методом прецизійного зважування. У 1997 році служба металу була визнана спеціалізованою організацією з технічного діагностування. Під керівництвом Чайковського В.М. та Заплотінського І.А. сформувався колектив фахівців: Векслер Є.Я., Мазур В.Г., Потєхіна Т.В., Руденко П.І., Кічук А.М., Літошенко Г.Л., Котельніков В.С., які зробили вагомий внесок у становлення служби. В останні роки колектив служби поповнився новими фахівцями-енергетиками, серед яких Потєхін В.В., начальник лабораторії ВЛТД, та Криволап В.І., начальник ВЛМіХ. До створеної Централізованої служби контролю металів, яку на цей час очолює Замекула І.В, увійшли такі фахівці, як Салімон С.П., Бондарчук В.Є., Мірошніченко О.В., Лелюх В.П., Дементьєв С.О., Чулков Ю.Є.

Цех наладки та діагности високовольтного обладнання

На базі служби релейного захисту та служба ізоляції та захисту від перенапруг створено цех наладки та діагностики високовольтного обладнання. На сьогодні цех очолює Семенов В.І. та його заступник - Нечипоренко Ю.А. , в якому працюють фахівці високої кваліфікації : Ємельянович О.С., Чуприна Н.П., Тілічук А.А., Батрак А.Н., Качарова Н.А., майстри - Ткачов А.М., Ющенко І.І., Ревун С.Я.. а також молоді спеціалісти - Василига С.Л., Головня О.В.

Історичний матеріал на цю тему викладено у статті Олександра Приступчука та Рози Бородянської "Релейний захист" ("Київенерго сьогодні" №46).

Служба науково-технічних розробок та діагностики енергетичного обладнання

Нині службу очолює к.т.н. Безпрозваний А.О. та заступник служби Вова М.І., під керівництвом яких працюють к.т.н. Владімірський І.А., Немінов А.І., Молодих С.О., Вдовенко С.Н., Прудніков В.І., Демиденко С.А., Кушнір С.А., Семенюк Д.М.

Результати роботи служби опубліковані у науково-технічних журналах (понад 30 статей). Розроблені зразки діагностичної апаратури неодноразово були представлені на міжнародних і вітчизняних виставках.

У нашій газеті робота служби висвітлювалася у статтях Олесі Коробко "Творці енерготехніки" (№72), Альберта Безпрозваного "Діагностика теплотрас: досвід і перспективи вдосконалення" (№114) та "Служба науково-технічних розробок" (№46).

Спеціалізована конструкторсько-технологічна служба

Служба була заснована 1 квітня 1988 р.
Колектив служби працює під керівництвом досвідченого фахівця Шеляженка С. О., начальника служби та провідних фахівців Биховського Л.М., Пасько Н.В., Чижової М.В. Напрямами діяльності служби з початку її заснування були: проектування вузлів обліку теплової та електричної енергїї, розробка методів організації безпечного виконання робіт під наведеною напругою на електроустановках 35-750 кВ та автоматизація тепломеханічних процесів на об'єктах теплопостачання. Ці розробки впроваджувалися в енергосистемах Росії, Узбекистану, Словаччини, Білорусії та в усіх енергосистемах України. На сьогодні усі енергосистеми НЕК "Укренерго" та більшість обленерго України працюютю за рекомендаціями служби.

Служба віброналадки та ремонту котлотурбінного обладнання

Служба була створена у 1964 р. у складі Київенергоремонту, першим керівником якої був Сергєєв А.П. Під його керівництвом працювали та працюють до теперішнього часу такі спеціалісти: Пекарський А.А., Дозмаров В.М.,Максимчук В.К.. Перед службою було поставлено завдання щодо забезпечення контрольних замірів вібрації турбоагрегатів, а також випробування регулювання турбоагрегатів, встановлених в енергосистемі "Київенерго", виконувалися роботи спільно з підрозділами Харківенерго, Дніпроенерго, НПО "Союзенергоремонт", що більше розширило технічний світогляд фахівців служби та закріпило їх провідну роль в СРСР. Велика робота з оформлення документації проводилася техніками Сіровець Т.Д., Заєць А.В. Роботи виконувалися на металургійних комбінатах України, на електростанціях Росії, Білорусії, Ірану, Узбекистану.

У грудні 2005 р. служба увійшла до складу філіалу "Енергоналадка Київенерго". Поряд з досвідченими фахівцями під керівництвом нач.служби Рогова А.В. працюють також молоді спеціалісти: Рудовський С.В., Литвінов В.М., Баранов В.В., які мають достатній досвід та кваліфіікацію та виконуть великий обсяг робіт з регулювання та вібрації.

Метрологічна служба

У січні 1976 року було створено Центральну метрологічну службу ВЕО "Київенерго", осередок якої складали здебільшого фахівці з вимірювань служб релейного захисту та служб теплової автоматики підприємств ВЕО "Київенерго". Першим керівником служби був Денисюк С.Б. Служба підпорядковувалася безпосередньо головному інженеру ВЕО "Київенерго", функціонально-головному метрологу Міненерго УРСР та Українському центру метрології і стандартизації (УкрЦСМ). У 1988 році метрологічна служба увійшла до складу с/о "Київенергоналадка" ВЕО "Київенерго". На теперішній час це базова метрологічна служба Компанії, яка працює під керівництвом начальника служби Батуревича В.О. та заступника начальника служби Мацевича Л.Л. Лабораторії очолюють: Сосніцький В.В. , Батяєв І.Є.

Служба охорони навколишнього середовища

Створена у квітні 1989 р. на базі с/о "Київенергоналадка" ВЕО "Київенерго". Керівник служби Кіпніс Л.А., провідні фахівці Лущевський О.Б., Закотіна Н.В. Служба працює за новими для системи напрямами, розробляє проекти нормативів викидів і екологічних паспортів для АК "Київенерго" та різних підприємств України. З 1992 р. служба охорони навколишнього середовища стає головною з питань реалізації природоохоронних технологій в АК "Київенерго", а з 1996 року - головною з питань контролю радіаційного і ртутного забруднення, організації і проведення демеркурувальних заходів у Міненерго України.

Позначки: Енергоналадка | Новітні технологіїПопередня:  Енергосервіс КИЇВЕНЕРГО
Наступна:   Спеценергоавтосервіс
  © ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», 2012