Друк
Завод «Енергія» КИЇВЕНЕРГО
Завод «Енергія» КИЇВЕНЕРГО

Сміттєспалювальний завод «Енергія» - один з філіалів ПАТ «КИЇВЕНЕРГО». На сьогодні столичний завод «Енергія» - єдиний працюючий сміттєспалювальний завод у м. Києві.

 

Історична довідка

Будівництво Київського сміттєспалювального заводу було розпочато 1983 року.

У грудні 1987 року після закінчення пусконалагоджувальних робіт на сміттєспалювальних котлоагрегатах № 1 та № 2 було розпочато роботи з розпалювання котлоагрегатів дровами з подальшим переведенням їх на спалювання твердих побутових відходів.

До складу КИЇВЕНЕРГО завод «Енергія» увійшов 2001 року.

 

Портрет філіалу

Завод «Енергія» працює цілодобово. На сьогодні завод «Енергія» - екологічно безпечне підприємство, оснащене сучасними системами екологічного захисту та моніторингу шкідливих викидів у довкілля.

Нині на заводі «Енергія» працюють 4 котли ЧКД «Дукла» виробництва Чехії. Потужності підприємства дозволяють спалювати до 25% твердих побутових відходів, що утворюються в м. Києві. Завод «Енергія» також забезпечує теплом 13 об’єктів, які розташовані поблизу, щороку відпускаючи 6-7 тис. Гкал  тепла. На сьогоднішній день потужності заводу «Енергія» не використовуються у повному обсязі.

На заводі визначено основні напрями реконструкції та розроблено проекти для її впровадження. Зокрема, проект «Реконструкція заводу «Енергія» КИЇВЕНЕРГО» із встановленням турбоагрегата для виробництва електроенергії та видачі теплової та електричної енергії в міські  мережі» передбачає встановлення турбін загальною потужністю 10 МВт та теплообмінного обладнання. Це забезпечить передачу в мережі міста 38,4 млн. кВтг електричної енергії та 232 тис. Гкал теплової енергії на рік.

Розроблено також проект «Впровадження системи хімічного очищення димових газів у філіалі «Завод «Енергія» КИЇВЕНЕРГО». Після впровадження цієї системи концентрація забруднюючих речовин в димових газах відповідатиме європейським нормативам.

Також у рамках реконструкції заводу планується побудувати п'ятий котел, встановити турбогенератор потужністю 7 МВт із залученням фахівців Японії та  використанням обладнання цієї країни. Завдяки потужностям встановленого п’ятого котла завод зможе додатково виробляти 123 тис. Гкал теплової та до 30 млн. кВт електричної енергії на рік.

Після реконструкції збільшаться також потужності підприємства із спалювання сміття. Потужностей заводу буде достатньо для спалювання 350 тис. твердих побутових відходів щороку.

Станом на 1 січня 2012 року у філіалі працювала 231 особа.

 

 

Позначки: ЕкологіяПопередня:  Енергозбут Київенерго
Наступна:   Кабельні мережі КИЇВЕНЕРГО
  © ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», 2012