Друк
Теплові розподільчі мережі
Теплові розподільчі мережі

Філіал «Теплові розподільчі мережі Київенерго» здійснює транспортування та розподіл теплової енергії від теплових пунктів до споживачів через теплові мережі центрального опалення (ЦО) та гарячого водопостачання (ГВП).

 

 

 

 

 

Портрет філіалу

У складі філіалу «Теплові розподільчі мережі Київенерго» функціонують 9 управлінь теплових розподільчих мереж, 9 відділів та 12 виробничих служб. Компанія експлуатує установки комбінованого виробництва теплової та електричної енергії, системи централізованого теплопостачання та розподілу електроенергії. Філіал виконує роботи з технічної експлуатації теплових пунктів (ТП), теплових розподільчих мереж ЦО та ГВП, внутрішньобудинкових вузлів їх приєднання.

Обладнання ТП може бути розміщене як в окремих спорудах (окремо розташовані ТП), так і в приміщеннях житлових будинків (вбудовані ТП).

Ці пункти призначені для трансформації параметрів теплової енергії, яка надходить до житлових будинків для опалення приміщень та підігріву питної води для гарячого водопостачання, у разі необхідності виконується підвищення тиску холодної води для багатоповерхових будинків.

Згідно з Інвестиційною програмою Компанія залучає кошти для розвитку тепломереж та котелень, які утримуються на балансі «Теплові розподільчі мережі Київенерго». Наразі філіал виконує роботи із заміни трубопроводів з традиційною ізоляцією на попередньо ізольовані, що значно знижує вірогідність зовнішньої корозії трубопроводів та помітно знижує втрати тепла в них завдяки нижчому коефіцієнту теплопровідності пінополіуретанової ізоляції порівняно з традиційною ізоляцією.

У філіалі «Теплові розподільчі мережі Київенерго» працюють 1845 осіб (станом на 01.01.2010).

 

trm-portr

 

Технічні характеристики

Загальна протяжність мереж, які перебувають в експлуатації філіалу, становить 959,5 км у двотрубному вимірі. Зокрема, довжина мереж центрального опалення — 575,0 км, гарячого водопостачання — 384,5 км.
В експлуатації Теплових розподільчих мереж перебуває 2098 вбудованих та окремо розташованих теплових пунктів, з них 1072 центральних теплових пункти (від кожного здійснюється теплопостачання двох або більше споживачів), 1019 індивідуальних пунктів (забезпечують теплом одного споживача, наприклад, житловий будинок), 7 насосних станцій.

У 450 теплових пунктах розміщена 451 підвищувальна станція холодної води з 1178 насосами, які забезпечують гарячою та холодною водою багатоповерхові будинки, підвищуючи її тиск.

Філіал також експлуатує 11 423 вузли приєднання внутрішньобудинкових систем центрального опалення та гарячого водопостачання.

Останніми роками відбулися значні зміни в технічному переозброєнні теплових пунктів. Замість громіздких кожухотрубних водопідігрівачів, для експлуатації яких необхідні значні перепади температури між середовищами, почали використовувати компактні теплообмінники – пластинчаcті з високою щільністю теплового потоку. Енергоємне та шумне електрообладнання замінили на малогабаритні та високоефективні електронасосні агрегати. Наразі у 255 теплових пунктах встановлено пластинчасті водопідігрівачі, у тому числі у 107 теплових пунктах — пластинчасті водопідігрівачі ЦО та ГВП, у 147 теплових пунктах — тільки пластинчаті водопідігрівачі ГВП, в одному тепловому пункті — тільки пластинчастий водопідігрівач ЦО.

 

trm-tech

 

Історична довідка

Теплові розподільчі мережі було створено наприкінці 1998 року згідно з рішенням загальних зборів акціонерів «Київенерго». Філіалу було передано в управління частину фондів колишнього комунального підприємства «Київжитлотеплокомуненерго».

Київжитлотеплокомуненерго, в свою чергу, було створено в жовтні 1988 року внаслідок реорганізації виробничого об’єднання «Київжитлотепломережі».

У 2000-2001 роках за кошти гранту уряду Данії було реконструйовано 33 теплові пункти.

У 2003 році розпочалася реконструкція 110 теплових пунктів філіалу за рахунок кредиту Європейського банку в рамках проекту «Реабілітація та розширення системи централізованого теплопостачання м. Києва». На всіх оновлених об’єктах введено енергозберігаючі технології з автоматизованим управлінням технологічними процесами теплопостачання.

Директор філіалу «Теплові розподільчі мережі Київенерго» — Анатолій Георгійович Голубев.

 

Фотогалерея

Аварійна бригада на виїзді Один з центральних теплових пунктів Теплообмінник
Техобслуговування насосу Електрощит управління насосами Модернізація тепломережі на вулиці Закревського — однієї з найбільш проблемних ділянок в столиці. Липень 2010 р. Директор філіалу «Теплові розподільчі мережі Київенерго» Анатолій Георгійович Голубев

 Попередня:  Житлотеплоенерго Київенерго
Наступна:   Чергові збори акціонерів Київенерго
  © ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», 2012