Друк
Про компанію

Logo Kyivenergo Kievenergo Киевэнерго Київенерго

Публічне акціонерне товариство «КИЇВЕНЕРГО» — унікальний енергокомплекс теплоелектроцентралей, теплових та електромереж, налагоджувальних, ремонтно-будівельних, транспортних та інших підрозділів, які забезпечують столицю України електричною та тепловою енергією.

Унікальність Компанії – у поєднанні процесів виробництва, транспортування та збуту енергоресурсів. Енергетичні джерела та розгалужена мережа теплопроводів, кабельних, повітряних ліній електропередачі дозволяє КИЇВЕНЕРГО повністю забезпечувати потреби споживачів м. Києва електричною та на 75% - тепловою енергією. За специфікою та масштабами своєї діяльності КИЇВЕНЕРГО не має аналогів у Східній Європі.

Свою історію КИЇВЕНЕРГО розпочинає у далекому 1930 році. Саме тоді було створено акціонерне товариство «Київструм», яке й стало першоосновою Компанії. Сьогодні КИЇВЕНЕРГО — це 12 філіалів, які забезпечують киян світлом, гарячою водою та теплом, а також єдиний у Києві сміттєспалювальний завод «Енергія». Чисельність працівників Компанії - близько 14 тисяч осіб.

Компанія здійснює збут електричної енергії кінцевим споживачам — юридичним та приватним особам. Теплова енергія реалізується юридичним особам – здебільшого житловим організаціям, які забезпечують централізоване опалення та гаряче водопостачання населення.

Генерацію електричної енергії КИЇВЕНЕРГО здійснює на двох теплоелектроцентралях — ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. На ТЕЦ-5 (встановлена електрична потужність — 700 МВт, теплова —1874 Гкал/год) працюють 4 енергетичних блоки, а також 5 водогрійних котлів. На ТЕЦ-6 (встановлена електрична потужність — 500 МВт, теплова — 1740 Гкал/год.) працюють 2 енергетичних блоки, а також 6 пікових водогрійних котлів. Транспортування електроенергії забезпечується мережею повітряних та кабельних ліній загальною протяжністю понад 11,7 тис. км.

Виробництво теплової енергії КИЇВЕНЕРГО здійснюється на ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, а також на 3 станціях теплопостачання та 183 котельнях. Загальна встановлена потужність теплових джерел — 8725 ГКал/год. Транспортування теплової енергії забезпечується тепломережами загальною протяжністю близько 2,3 тис. км (у двотрубному вимірі).

Найбільшими акціонерами КИЇВЕНЕРГО є компанія ДТЕК (72,39% акцій) та НАК «Енергетична компанія України» (25% акцій).

 

 

Позначки: енергопостачання | Про компанію
  © ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», 2012